Telepass EU (FR,ES,PT,IT,AT)

Telepass EU

Pro platbu mýta pro vozidla nad 3,5 tuny ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Rakousku, v tunelu Liefkenshoek (Belgie)a nově i v Polsku (část dálnice A4) se od dubna 2016 používá elektronická palubní jednotka s názvem Telepass EU. Tato jednotka nahrazuje dosavadní Roadbox DSRC, který již nelze objednat, ale nadále zůstává plně funkční a není třeba jej měnit. Jednotky je možno nastavit buď na Francii, tunel Liefkenshoek a část polské dálnice A4 nebo tento základ rozšířit na další uvedené státy.

víceméně

FAQ

 • Co a kde lze platit prostřednictvím palubní jednotky Telepass EU?
  Palubní jednotkou Telepass EU je možné hradit dálniční poplatky v rámci celé dálniční sítě ve Francii (10 různých provozovatelů), Španělsku, Portugalsku, belgickém tunelu Liefkenshoek a nově i v Itálii. Z úseků, kde je možné takto platit, jsou vyjmuty pouze určité mosty ve Francii.

 • Pro která vozidla je určena?
  Palubní jednotka Telepass EU je určena pro autobusy a pro nákladní vozidla s 2 a více nápravami s největší povolenou hmotností nad 3,5 t a výškou nad 3 m.

 • Jaké slevy je možné dosáhnout?
  Při platbě palubní jednotkou Telepass EU ve Francii a Španělsku jsou slevy poskytovány průběžně v rámci fakturace, výše slev jsou různé dle aktuální nabídky jednotlivých provozovatelů dálnic. Při použití v Itálii je sleva poskytována zpětně, členové konsorcia FDE mají nárok na slevu ve výši 15-20%. Výše slev zpravidla závisí na počtu najetých kilometrů a na euroklasifikaci vozidla.

 • Je možné měnit palubní jednotky mezi vozidly?
  Ne, palubní jednotka Telepass EU je přiřazena ke konkrétnímu vozidlu.

 • Jak často budu hradit faktury za použití karet?
  Fakturace probíhá ve 14-ti denním intervalu s dvoutýdenní splatností. Spolu s naší fakturou obdržíte i faktury zahraničních provozovatelů, které lze použít pro navracení DPH ze zahraničí.

 • Jak dlouho trvá dodání palubních jednotek?
  Palubní jednotky Telepass EU obdržíte nejpozději do 2 týdnů od objednání. Jakmile je obdržíte, můžete je ihned začít používat.

 • Jaká je platnost palubních jednotek?
  Palubní jednotky Telepass EU mají platnost 15 let.

 • Jakým způsobem mohu složit záruku?
  Záruku je možné uhradit bankovním převodem nebo složením hotovosti na pokladně regionálního pracoviště ČESMAD BOHEMIA. Fakturu na záruku obdrží zákazník e-mailem při objednání jednotek. Záruka za karty jsou stanoveny pro krytí finančního rizika sdružení a je vratná při výpovědi smlouvy.

 • Jak mám postupovat při ztrátě nebo odcizení palubní jednotky?
  V případě ztráty nebo krádeže nás okamžitě kontaktujte telefonicky (+420 241 040 129) nebo e-mailem (karty@cesmad.com). Následně zašlete vyplněný Formulář pro změny, který naleznete v sekci „ke stažení“. Blokaci je možné provést pouze v pracovních dnech.

 • Mám nárok na vrácení DPH za platbu mýtného v zahraničí?
  Ano, při platbě jednotkou Telepass EU máte nárok na vrácení DPH. Zprostředkování navrácení daní Vám dokážeme zajistit.

 • Obdržím originály faktur pro návrat DPH v případě, že ho nechci uskutečňovat prostřednictvím ČESMADu BOHEMIA?
  Ano, ke každé faktuře od ČESMAD BOHEMIA obdržíte vyúčtování detailních plateb na originálu faktury od zahraničních provozovatelů dálnic, která slouží jako daňový doklad pro nárokování DPH.

Ke stažení

Kontakty

Zeptejte se nás

Nahoru